کاربرد پوکه معدنی در عایق صدا و حرارت

پوکه معدنی که یکی از متفاوت ترین سنگ هاست کاربرد های بی شماری دارد که ازجمله این کاربردها کاربرد پوکه معدنی در عایق صدا و حرارت است.از آنجا که پوکه معدنی در اثر آتشفشان بوجود آمده است پس می تواند به بهترین شکل عایق حرارت وصدا شود و به آسانی ذوب نشود. در ادامه متخصصان ما در تولیدات پوکه معدنی قروه  درمورد کاربرد پوکه معدنی در عایق حرارت و صدا بیشتر برای شما توضیح خواهند داد.

کاربرد پوکه معدنی در عایق صدا

کاربرد پوکه معدنی در عایق صدا

کاربرد پوکه معدنی در عایق صدا و حرارت

یکی از کاربرد های مثال زدنی پوکه معدنی، کاربرد پوکه معدنی در عایق صداست .پوکه معدنی بعنوان یک عایق صدا در کارخانه ها و موتور خانه ها ومکان های پر سر و صدا مورد استفاده قرار می گیرد.و هم چنین زمان احداث ساختمان ها ،برج و آپارتمان ها بجای هزینه های سنگین در امر عایق بودن دیوار ، درب و پنجره از پوکه معدنی استفاده می شود.

کاربرد پوکه معدنی در عایق حرارت

کاربرد پوکه معدنی در عایق حرارت

کاربرد پوکه معدنی در عایق حرارت

طبق تحقیقات به عمل آمده توسط کارشناسان پوکه معدنی و زمین شناسان از نتایج بدست آمده تحقیق بر روی این گدازه های آتشفشانی می توان این نتیجه را گرفت که این گدازه ها بر اثر فوران آتشفشان ها با  دمای گرمایی بسیار بالا بوجود آمده اند و زمانی که آتشفشان فوران می کند نیاز است که بار ها باران ببارد تا این گدازه ها که همان پوکه معدنی هستند سرد شوند و به شکل تخلخل با استحکام بالا و وزن کم بوجود آیند .از آنجا که پوکه های معدنی در این شرایط بوجود می آیند پس می توانند عایق بسیار خوبی در برابر حرارت (گرما و سرما)باشند که از این رو از آن ها برای ساخت سازه ها و مصالح ساختمانی و بلوک سازی استفاده می شود.مقاومت پوکه معدنی در برابر حرارت و آتش سوزی به قدری است که اگر دما روی ۷۶۰ درجه سانتیگراد باشد هیچ تغییری بر شکل اولیه پوکه معدنی نمی گزارد.و نقطه ذوب این پوکه معدنی  ۱۳۴۲ درجه سانتیگراد می باشد. از این رو مقاوم در برابر آتش سوزی است.

برای پی بردن به دیگر کاربردها کافیست به صفحه ” کاربرد پوکه معدنی ” رجوع کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *