سنگ معدنی آراگونیت

سنگ معدنی آراگونیت

کانسنگ یا سنگ های معدنی که از عناصر ارزشمند ساخته شده اند از معادن استخراج و بسیار مفید واقع می شوند .سنگ معدنی آراگونیت یک سنگ معدن و یک کانی با ارزش است که در صنایع مختلف بکار گرفته می شود. سنگ معدنی آراگونیت یکی از زیر مجموعه های سنگ معدنی کلیست است که در ادامه بیشتر با آن آشنا می شویم.

سنگ معدنی آراگونیت چیست؟

سنگ معدنی آراگونیت

سنگ معدنی آراگونیت

یکی از گونه های کانی کلسیت سنگ آراگونیت است که از ترکیبات شیمیایی  CaCO3، کانی کربناتی و کربنات کلسیم به طور طبیعی تشکیل می شود. این سنگ معدنی در محیط های آبی و دریا یافت می شود. در صدف‌های بدن نرم‌تنان و همچنین در استخوان بندی درون بدن مرجان‌های آراگونیت تشکیل می شود. این سنگ معدنی حاوی مواد معدنی و در صنایع مختلف از جمله صنایع جواهر سازی بکار گرفته می شود.

تاریخچه آراگونیت

سنگ معدنی آراگونیت

سنگ معدنی آراگونیت

از پایدار ترین اشکال کربنات کلسیم و سنگ معدنی آراگونیت است که  برای اولین بار آراگونیت در منطقه ای بنام آراگون واقع در اسپانیا بدست آمده است به همین علت نام آن را آراگونیت نهادند. مردم این منطقه بر این باورند که این سنگ می تواند آرامش بخش باشد وخیالات را از ذهن دور و باعث افزایش  قدرت فرد و پذیرش حقیقت می شود. یکی از شناخته شده ترین کانی های کربنات  آراگونیت است که از کریستال طبیعی رایج کربنات کلسیم تشکیل شده است. آراگونیت ساختار راست لوزی دارد و از این جهت با سنگ کلسیت متفاوت است.آراگونیت به شکل های بلورهای شفاف و بی رنگ دیده می شود در برخی موارد در صورت ناخالصی به رنگ های خاکستری،زرد، بنفش یا قرمز یافت می شوند و غنی از مواد معدنی هستند. لازم به ذکر است که در برخی موارد کانی هایی از جمله والریت، تارنوتیسیت، استرونسیانیت، ویتریت و کلسیت در طبیعت یافت می شوند که بسیار شبیه به آراگونیت هستند که در این مواقع باید توسط یک کارشناس سنگ و جواهر شناسی آن را تشخیص داد. کشور های اسپانیا، چک، اسلواکی، ترکیه، آلمان، ایتالیا، فرانسه مکزیک، نیوزلند، بریتانیا وآمریکا از تولید کنندگام و صادر کنندگان آراگونیتدر سرار جهان هستند.

مشخصات سنگ معدنی آراگونیت

آراگونیت در دما و فشار ناپایدار است و می توان آن را با کلسیت جایگزین کرد . آراگونیت تقریبا خالص است. آراگونیت ازسیستم ارتورومبیک متبلور می‌شوند و ساختاری مشابه ا کلسیت دارند. بهتر است بدانید که در آراگونیت ها   هر یون فلزی با 9 اکسیژن احاطه شده است ازین جهت شکل شبه هگزاگونالی دارند در این کانی ها محلول جامد وجود دارد.

کاربرد آراگونیت

سنگ معدنی آراگونیت

آراگونیت

آراگونیت که یک سنگ تشکیل شده در دل دریاهاست کاربرد های زیادی در صنایع مختلف دارد که از جمله این کابرد های آرگونیت می توان به کاربرد آن در مصالح ساختمانی اشاره کرد .که در صنعت سرامیک، مواد شیمیایی و پلیمر از سنگ های آراگونیت استفاده می شود که زیبایی و جلای خاصی را به همراه دارند . از سنگ آراگونیت می توان در صنعت سیمان نیز استفاده کرد و همچنین در تولیدات سیم جوش از آراگونیت استفاده می کنند. و البته یکی از کابرد های آراگونیت را می توان به صنعت جواهر سازی اختصاص دادکه به علت جلا و شفافیت در جواهر سازی استفاده می شود. در ایران در شهر فریمان واقع دراستان خراسان آراگونیت تولید می شود.

ویژگی های آراگونیت

سنگ معدنی آراگونیت

آراگونیت

همانطور که گفتیم سنگ آراگونیت در اسپانیا کشف شد مردم این منطقه بر این باورند که آراگونیت یک سنگ معنوی بوده و می تواند شفا بخش باشد. و گفته شده در گذشته که دعا و طلسم  رواج داشته است از آراگونیت برای اثر بخشیدن بیشتر به دعا استفاده شده است .از دیدگاه معنوی این سنگ می توان گفت که باعث کنترل و کاهش خشم می شود و باعث تسکین استرس است .

4 پاسخ
 1. مصطفی گفته:

  سلام وخسته نباشید
  دنبال مشتری سنگ اراگونیت قهوه‌ای درحدتوناژهستم
  برای فروش،،لطفا معرفی کنید
  کمیسیون شما محفوظه
  تماس،،۰۹۱۹۳۷۴۴۷۵۸

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *