درمان دیابت با پوکه معدنی

درمان دیابت با پوکه معدنی

تحقیقات به عمل آمده حاکی از  آن است که پاشنه پا بیشترین میزان انسلین را تولید خواهد کرد .از این رو ما مقاله ای را تحت عنوان درمان دیابت با پوکه معدنی جمع آوری کرده ایم که در نتیجه نشان می دهد اگر کسانی که دچار بیماری دیابت نوع 2 هستند روزانه 10 دقیقه از پوکه معدنی (سنگ پا) استفاده نمایند می تواند با این کار باعث تنظیم انسولین خونشان شوند.

تاثیر پوکه معدنی روی دیابت

تاثیر پوکه معدنی روی دیابت

درمان دیابت با پوکه معدنی

انسولین روی پای دیابتی ها سریعتر رشد می کنند. درمان دیابت با پوکه معدنی روزانه ترشح انسلین در پاشنه پا ها را کنترل می کند. بهتر است از پوکه معدنی روی پوست مرطوب استفاده کنید و بعد از آن از لوسیون استفاده کنید. همچنین در اثر دیابت زخم های عمیقی در کف پا ایجاد خواهند شد که کالوس نام دارند. و ما می توانیم با سنگ پا این زخم ها را به مرور زمان درمان کنیم. فرد مبتلا به پای دیابتیک نباید خود زخم ها را از بین ببرد ، زیرا این می تواند منجر به ایجاد زخم و عفونت شود. این به بهترین وجه توسط یک متخصص انجام می شود. همچنین کالوس ها را با مواد شیمیایی از بین نبرید ، زیرا می توانند پوست را بسوزانند. پس بهترین پیشنهاد ما به شما عزیزان از بین بردن کالوس با استفاده از پوکه معدنی است.

10 نکته برای داشتن پایی سالم با وجود دیابت

10 نکته برای داشتن پایی سالم با وجود دیابت

درمان دیابت با پوکه معدنی

افراد مبتلا به دیابت می توانند برخی اقدامات برای مراقبت از پاهای خود انجام دهند.

مراقبت روزانه از پا و مدیریت مناسب سطح قند خون نه تنها برای پا بلکه برای سلامت کلی ضروری است.

در اینجا چند نکته برای پاهای سالم مبتلا به دیابت و همچنین درمان دیابت با پوکه معدنی آورده شده است:

1. نظارت روزانه: هر روز پا را در مورد هرگونه زخم ، تاول ، بریدگی ، خراش ، کبودی یا لکه های غیر طبیعی بررسی کنید.

2. شستن پاها: پا را به آرامی هر روز با آب ولرم و صابون ملایم تمیز کنید ، اما خیس نکنید. بیش از حد خیساندن پوست می تواند پوست را خشک کند.

3. خشک کردن کامل پا: به ناحیه بین انگشتان پا توجه کنید. رطوبت بیش از حد بین انگشتان پا می تواند زمینه پرورش قارچ ها باشد.

4. مرطوب کردن پا در همه جا: یک لوسیون مرطوب کننده می تواند به سرعت خشک شدن پوست کمک کند. افراد نباید مرطوب کننده را بین انگشتان پا قرار دهند.

5. کفش مناسب را انتخاب کنید: همیشه کفش و جوراب مناسب بپوشید. کفش هایی که خیلی تنگ هستند ، می توانند نقاط فشار روی پاها ایجاد کرده و منجر به مشکلات اضافی شوند.

6. همیشه کفش و جوراب بپوشید: اینها باعث می شود پاها از گرما ، سرما و آسیب نماند. قبل از گذاشتن آنها را بررسی کنید که هیچ سنگریزه یا موارد دیگری وجود ندارد که بتواند پا را مالش دهد.

7. ناخن های پا: فرد مبتلا به دیابت باید ناخن های پا را مرتباً مرتب کند و مستقیماً برش دهد. اگر یک ناخن پا رشد کرده باشد ، باید به پزشک مراجعه کنند.

8. پاهایتان را بالا بگذارید: هنگام نشستن پاهای خود را بلند کنید تا به جریان خون کمک کند.

9. پاهای خود را گرم نکنید: یک بطری آب گرم را روی پاها قرار ندهید یا آنها را خیلی نزدیک آتش قرار دهید. هنگام پوشیدن صندل از ضد آفتاب استفاده کنید.

10. از بین بردن کالوس ها: فرد می تواند از یک تخته گل سرخ استفاده کند تا لبه های خشن را تشکیل دهد ، و یک سنگ پا برای رهایی از کالوس ها کمک می کند.

در صورتی که به نظر نمی رسد آسیب دیدگی پا یا ناحیه دیگری در حال بهبود باشد ، افراد دیابتی باید در اسرع وقت به دنبال مراقبت پزشکی باشند. توجه سریع می تواند در جلوگیری از عفونت یا سایر عوارض موثر باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *