معایب بلوک پوکه ای چیست؟

معایب بلوک پوکه ای

از انواع سنگ های معدنی می توان به پوکه های معدنی اشاره کرد پوکه های معدنی کاربرد زیادی از جمله ساخت بلوک دارند که به آن بلوک پوکه ای نیز گفته می شود. در ادامه ما قصد داریم شما را با معایب بلوک پوکه ای آشنا سازیم چرا که به همان اندازه که مزایای بلوک پوکه ای مورد بحث است معایب بلوک پوکه ای نیز مورد توجه است با ما همراه شوید تا معایب بلوک پوکه ای را مورد بررسی قرار دهیم.

معایب بلوک پوکه ای چیست؟

معایب بلوک پوکه ای

معایب بلوک های پوکه ای

معایب بلوک پوکه ای چیست؟ حال نوبت به سوال اساسی خواهد رسید شاید برای شما تعجب آور باشد که چطور می شود بلوک پوکه ای با این همه مزایا، معایب نیز داشته باشد. اما درست است  از معایب های بلوک پوکه ای می توان به موارد زیر اشاره کرد:

·  پایین بودن مقاومت حرارتی بلوک پوکه ای

·  پایین بودن مقاومت صوتی

·  شکنندگی بلوک پوکه که در این صورت میزان ضایعات در هنگام ساخت و ساز بالا می رود چرا که هنگام ساخت و ساز نمی شود از بلوک شکسته و ضربه خورده استفاده کرد.

·  کم بودن مقاومت: در برخی مواقع در کارخانه های تولید کننده بلوک پوکه ای از مخلوط نمک و خاک استفاده می شود که همین دلیل محکمی بر کاهش مقاومت بلوک پوکه ای است.

مقایسه بلوک پوکه ای با بلوک سیمانی

مقایسه بلوک پوکه ای با بلوک سیمانی

معایب بلوک های پوکه ای

در مقایسه بلوک های پوکه ای با بلوک های سیمانی به موارد زیر دست یافتیم:

1.  بلوک های پوکه ای نسبت به بلوک های سیمانی عایق بهتری در مقابله با حرارت و صدا هستند از این رو در ساخت ساختمان ها بسیار پر کاربردتراند.

2.  بلوک های پوکه ای وزن کمتری نسبت به سایر بلوک ها دارند به همین جهت است که در ساخت برج های بلند از آنها استفاده می شود.

3.  در ساختمان سازی و همچنین ساخت و ساز های بزرگ از بلوک های پوکه ای جهت تسریع کارها استفاده می شود به تعبیری این بلوک ها (بلوک های پوکه ای) نسبت به بلوک های سیمانی سرعت کار را بالا می برند.

4.  در نهایت اگر ساختمان احداث شده با بلوک های پوکه ای با حادثه آتش سوزی مواجه شود کمتر از بلوک های سیمانی با خطرات تخریب مواجه خواهد شد چرا که عایق بسیار خوبی در برابر گرما هستند.

مقایسه بلوک پوکه ای با بلوک سیمانی

معایب بلوک های پوکه ای

لازم به ذکر است اگر بلوک های پوکه ای در کارخانه های تولید با کیفیت عرضه شوند بسیاری از معایبشان حذف می شود اما متاسفانه گزارش نوشته شده توسط کارشناسان سنگ معدنی حاکی از آن است که امروزه در کارخانه ها با اضافه کردن خاک و نمک به بلوک های پوکه ای باعث بی کیفیت شدن بلوک های پوکه ای می شوند از همین رو معایب بلوک های پوکه ای بسیار می شود. به همین دلیل است که دیگر بسیاری از مهندسین ساختمان سازی از بلوک پوکه ای جهت ساخت و ساز استفاده نمی کنند.

حال بهتر است این مژده را به شما بدهیم که با وجود تمامی بی کیفیتی ها و نا مرغوب بودن بلوک های پوکه ای، پوکه معدنی قروه تولید کننده بهترین و با کیفیت ترین بلوک پوکه ای در کشور است و اگر شما نیازی به بلوک پوکه ای داشتید می توانید با ثبت سفارش خود به بهترین بلوک پوکه ای دست پیدا کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *