پومیس pumice

بلوک پوکه ای

فهرست محتوا

پومیس pumice

پومیس pumice   نوعی از سنگ های آتشفشانی اکسترودوس است که زمانی تولید می شود که گدازه ای با مقدار بسیار زیاد آب و گازها از یک آتشفشان تخلیه می شود. وقتی حباب های گاز فرار می کنند، گدازه ها جامد می شوند. هنگامی که این گدازه خنک و سخت می شود، نتیجه یک ماده سنگ بسیار سبک است که پر از حباب های کوچک گاز است. به طور معمول رنگی روشن است، نشان می دهد که این یک سنگ بزرگ آتشفشانی با مقدار سیلیس و کم آهن و منیزیم است، که معمولا به عنوان ریولیت طبقه بندی می شود.

پوکه تبریز

پومیس pumice

شرح

 

پوميس از طريق گودال باز و روش هاي معدني استخراج مي شود. روش های استخراج و پردازش بسته به نوع استفاده نهایی متفاوت است. می توان آن را به بلوک یا خرد کرد.
موارد مصرف پومیس

پومیس برای ساخت مواد سبک وزن مانند بلوک بتنی و بتن مورد استفاده قرار می گیرد.

باقی مانده از پمیز معدنی در مواد ساینده (برای مراقبت شخصی، پاک کننده های صنعتی، پاک کننده های لاستیکی، شلوار استرچ شبیه سازی شده و غیره)، جاذب های (خاک گلدان، بستر حیوان خانگی و غیره) و معماری (عایق بندی، سقف، محوطه سازی و غیره) استفاده می شود. )

ریشه های پومیس

واژه pumice از واژه لاتین pumex مشتق شده است، به معنی فوم است .

پومیس یک سنگ بافتی است که از فوران آتشفشان تشکیل شده است. سنگ عمیق زیرزمینی، سنگ ریخته گری شامل آب و گازهای دیگر است و وقتی که ماگما از یک دریچه فوران می کند، گازها خارج می شوند، و در نتیجه یک ساختار پودر و پلاستیکی که به سرعت خنک می شود، ساختار فوم را خنثی می کند. ماگما اکنون به سیلیکات آلومینیوم آلومینیوم تبدیل شده است.

پومیس در جریانهای پریکلاستی یا در اثر حرکت باد و یا موج در ریزها، شمع ها و بانک ها ( رسوبات در شرایط معدن) انباشته شده است.

اگر پومیس تازه تشکیل شده در زیر یک آب از آب فرو می ریزد یا فوران می کند، عمل موج، جرم شناور را در آن یا در نزدیکی ساحل به صورت اشباع و فرو می ریزد. این فرآیند چندین ساله منجر به پمیزه بسیار خالص می شود – مواد معدنی سنگین به دریا یا کف دریاچه می افتند، در حالی که پماس خالص به ساحل شسته شده است. این مورد مربوط به سپرده پومیس است که توسط Hess Pumice در جنوب شرقی آیداهو تهیه شده است. انبار پشم Hess در ساحل دریاچه ای باستانی با نام دریاچه Bonneville قرار دارد. دریاچه Great Solt در حال حاضر تمام این است که از این دریاچه آب شیرین یک بار زیادی باقی مانده است. دریچه ای که پمیز را در سپرده هسه عرضه می کند فقط حدود یک مایل دور است.
پشم در سراسر جهان یافت می شود

پوميس سنگ بسيار فراوان موجود در سرتاسر اين سياره است، اگر چه تمام پوميس براي تصفيه و استفاده در صنعت مناسب نيست. ما می دانیم که یونانیان و رومی ها به طور گسترده ای بر روی شگفتی های پومیس تکیه می کردند، زمانی که آنها مخلوط های بتنی را ایجاد کردند که برای ساخت امپراتوری هایشان … جاده ها، آبراهه ها، معابد، مخازن و دیگر سازه ها استفاده می شد. اکثریت پومیس رومیان از پوزوولی، یک شهر در نزدیکی رم، از پوزولان نام گرفت.

جالب توجه است که پومیس یک محصول محلی نیست، به این معنی که ویژگی های منحصر به فرد از یک پماد خاص – این سختی مقیاس MOHS، درجه خلوص، سفید و توانایی شرکت که معادن و تصفیه آن برای دیدار با مشخصات مختلف صنعت تعیین بازار تقاضا از هر گوشه ای از جهان. به عنوان مثال، پومیس از انبار بزرگ تجاری در جنوب شرقی آیداهو تصفیه شده و به 27 کشور در هر قاره در سراسر جهان به جز قطب جنوب حمل می شود. در حقیقت، بیش از 70 درصد از محصولات هیز پومیس به آسیا و اروپا حمل می شوند، زیرا پمیک با معیارهای سختگیرانه برای خلوص، رنگ و عملکرد که منابع محلی نمی تواند آن را برآورده کند.

پومیس معدن

تولید کنندگان پومیس مختلف از انواع مختلف خود در فرآیند استفاده می کنند، اما عموما انبار پمیز سطح معدن می باشد، به این معنی که سطوح خاك پوشش پمیزه را کنار گذاشته و برای احیاء بعدی ذخیره می شود. پس از آن پمسیس با استفاده از بولدوزرها کشته شد و برای پردازش اولیه و انبارداری برای بارگیری و حمل و نقل به کارخانه برای پردازش به کارخانه سنگ شکن رفت. زمانی که آب و هوا اجازه می دهد، معادن در طول سال در طول سال، در غیر این صورت، مقدار کافی برای پالایش در ماه های زمستان ذخیره می شود.

سپس پومیس به صورت رطوبت مورد نیاز برای پالایش خشک می شود تا قبل از اینکه به بالای ساختار گیاه برداشته شود و از طریق جاذبه، سفر خود را از طریق دستگاه های سنگ شکن، صفحات و جداسازها آغاز می کند تا زمانی که در کیسه ها یا کیسه های فله یا بارگیری شده در ماشین های ظرفشویی یا در معرض تریلرهای پنوماتیک و یا اتومبیل های رول پنوماتیک قرار می گیرند.

حمل پومیس در سراسر جهان

روش حمل و نقل واقعی به کاربر نهایی بستگی دارد. به عنوان مثال، یک دندانپزشک پماد خود را در یک شیشه کوچک 2 اونس خریداری می کند. تولید کننده صابون دست و یا تولیدکننده مدار الکترونیکی کامپیوتر، پودرهای پودر را به عنوان پالت های کوچک بسته بندی از 44 کیلوگرم کیسه ای (20 کیلوگرم) که از طریق کامیون یا کانتینر اقیانوس می رسند، دریافت می کنند. بخش عمومی کار با استفاده از پمیکس برای تصفیه آب ممکن است از پمس خود را در خودروهای فله ای حمل کند. یک بوته بتونی یک بار از پومیس (به عنوان پوزولان طبیعی استفاده می شود) در یک کامیون پنوماتیک را می پذیرد. خط پایین این است که یک شرکت با سپرده پم در تقاضا در سراسر جهان، مانند Hess Pumice، لزوما مهارت و توانایی بسته بندی pumice را توسعه می دهد با این حال مشتری نیاز به آن را بسته بندی می کند و آن پمیز را به طور موثر در صورت نیاز در هر نقطه از جهان
سنگ شناور

آیا پومیس شناور است؟ در واقع این کار … بعضی از آن ها انجام می شود. نه همه پماس به همان اندازه ایجاد شده است. بعضی از آنها در ساخت آرایشی ضعیف تر هستند، و در حین ماتریکس با آب و هوای کمتری روبرو می شوند. بنابراین، فلوئورس یا بیشتر “پوسیدگی” سپرده پمسیس، بیشتر احتمال دارد سنگ پومیس به شناور شدن بر روی آب … حداقل تا زمانی که آب در نهایت نفوذ پذیری از تخلخل سنگ و غرق آن است.

در سال 2012، ماهواره های ناسا یک کلبه بزرگ پومیس را در اقیانوس آرام ناشی از فوران آتشفشان زیر آب که به نام Havre Seamount شناخته می شود، به تصویر کشیده است. یک کشتی نیوزلند Navel فرستاده شده برای تحقیق گزارش کرده است پیدا کردن یک کلفت پمیز تا دو فوت ضخامت و حدود 300 × 30 مایل دریایی اندازه. پماس می تواند برای بسیاری از ماه ها شناور باشد.

خواص چند منظوره پومیس

پومیس در بسیاری از محصولات مصرفی یافت می شود و برای صنایع مختلف برای انواع پرکننده، ساینده، فیلتراسیون و بتن استفاده می شود. پمسی را که در صفحه Pumice Uses استفاده می کنید بخوانید.
برنامه های کاربردی صنعتی برای پومیس

صفحات استفاده شده برای Pumice ارزش پماد را برای صنعت و محصول مشخص می کند. نمونه سریع این برنامه ها –

پومیس یک بلوک ایده آل برای بلوک های سبک بتن سبک است.

پمیک همچنین به عنوان یک ساینده، به ویژه در کاربردهای خفیف مانند شیشه ای تلویزیون، تخته مدار کامپیوتر، نرم کردن و پیرایش پارچه (مانند جین)، پوست پوستی استفاده می شود. پومیس بسیار “شکننده” است که به این معنی است که حتی وقتی که به قدرت بسیار خوبی فرو می ریزد، لبه های تیز و توانایی آن برای خرد کردن و له کردن از بین نمی رود.

آرایش ویسکولیک Pumice (ماتریس اتاق های پر از هوا) باعث می شود آن را برای کاهش انفجار، ایده آل، به عنوان اتاق های pourous انرژی انفجار را جذب می کند به عنوان vesials خرد شده به طور متوالی. هنگامی که پمیس در بمب گذاری استفاده می شود، می تواند به کاهش آسیب از انفجار تصادفی کمک کند.

پومیس به عنوان یک رسانه فیلتراسیون در سیستم های آب شیرین آشپزی در سراسر جهان عمل می کند. کلرید پومیس و پوزولان پمسیس در کاربرد بتن در سراسر جهان استفاده می شود. پومیس، یک ترکیب سبک وزن و حیاتی است که پایه گذار موفقیت در دوران رنگرزی سنگین و سبک دیگر و دیگر محصولات بتنی سبک است. مقدار پودر R-value بتن را با یک عامل 4 افزایش می دهد، ساختن بتن پمسیس مزیت بزرگی در صرفه جویی در انرژی دارد.

صنعت باغبانی از پمس برای خرد کردن خاک استفاده می کند و به توانایی متراکم خاک برای حفظ رطوبت کمک می کند. پمیک همچنین می تواند به عنوان محیط کشت برای گیاهان در غیر خاک، برنامه های کاربردی هیدروپونیک خدمت می کنند.

پمیک یک پرکننده عالی است. این طبیعت غیر کریستالی است، غیر سمی و غیر خطرناک است. به عنوان مثال، صنعت رنگ، به عنوان یک پرکننده فوق العاده خوب، به عنوان یک پرکننده کاربردی متکی است که رنگ چگالی پایین و همچنین سایش و مقاومت در برابر لکه را رنگ می کند. نمک خرد شده پمیک دارای خواص ضد لغزش عالی است. صنایع لاستیکی و پلاستیک نیز از پومیس به عنوان پرکننده کاربردی استفاده می کنند.

صنعت ساخت و ساز با استفاده از پودر پوزولان بتن افزایش یافته است تا دوام، طول عمر و قدرت را برای برنامه های کاربردی بتن بحرانی، جاده ها، پل ها، محصولات بتنی پیش ساخته، GFRC ها، سیمان های خوب، بتونه های سیمانی، پانل های شیب دار سبک و بتونه تزئینی بکار برد.

آرایش شیمیایی پومیس

خواص شیمیایی pumice از سپرده به سپرده متفاوت است، اما اساسا، پمایا عمدتا سیلیکون دی اکسید سیلیکون (سیلیکات آلومینیوم آمورف)، برخی از اکسید آلومینیوم و مقدار کمی از اکسید های دیگر است. اگر می خواهید تجزیه و تحلیل Hess Pumice را به طور خاص مشاهده کنید، به این صفحه وب بروید . و اگر میخواهید یک نمونه از Hess Pumice را در آزمایشگاه خود تجزیه و تحلیل کنید، ما خوشحال خواهیم شد که بعضی از آنها را بفرستیم.
پومیز پوزولان به عنوان یک محصول سبز

برچسب “سبز” به طور کلی به محصولات و فرایندهایی که انرژی فشرده نمی دهند یا به محیط زیست آسیب نمی رساند، داده می شود. البته، یک تعریف بسیار ساده … اصطلاح “سبز” در حال حاضر یک اصطلاح بازاریابی به طور گسترده ای در مورد هر چیزی است.

Pumice Pozzolan با حقیقت ساده سبز می شود که مهم ترین قدم در فرآیند تولید – سوپر شارپنایی که پماس را شگفت آور خواص متنوع می کند – از مادر طبیعت گرفته شده است. پومیس “به طور طبیعی کالبد” است که به سادگی به معنی آن است که پمیس هم اکنون در کوره زمان دارد: یک کوره آتشفشانی. برخلاف فلزولین، سیلیسیم و خاکستر، پمیز نیازی به حرارت دادن یا کالسی کردن ندارد تا آرایش شیمیایی آن را تغییر دهد تا آن را به عنوان پوزولان مفید سازد.

کنتراست، به عنوان مثال، سیمان پرتلند – عنصر کلیدی برای بتن. سیمان پورتلند توسط معدن سنگ آهک تولید می شود، خرد کردن آن، و سپس (بحرانی!) حرارت آن را در کوره برای تغییر خواص فیزیکی خود. سپس “کلینکر” ها به پایین به حدود -325 مگاهرتز می رسد. نتیجه پودر سیمان همیشه مفید است. بنابراین، با توجه به اثرات کربن – انرژی مورد نیاز برای تولید نهایی محصول مفید – سیمان پورتلند، نگرانی عمده صنعت و دولت ها است. تولید سیمان بخش مهمی از تولید گازهای گلخانه ای عمده را تشکیل می دهد.

خوشبختانه، وقتی که بتن به نظر می رسد، پمیک پوزولان فوق العاده مفید می سازد (کلمه رومی برای پمیز “پوزولانا” است) و پوزولان ها چیزهای فوق العاده ای را برای بهبود و بهبود بتن های استاندارد انجام می دهند. بنابراین، با جایگزینی بخشی از سیمان پورتلند با پودر پمیز (پوزولان)، سوزن سبز را بر روی بتن به طور قابل توجهی حرکت می دهد در حالیکه ویژگی های با کارایی فوق العاده ای نیز به همراه دارد. پاداش در بالای یک جایزه.

فرایند : پمیک از یک سپرده آتشفشانی باستانی استخراج می شود، خرد شده و به کارخانه تصفیه منتقل می شود، جایی که مجددا خرد شده و به اندازه ذرات مختلفی که توسط صنایع مورد استفاده قرار می گیرند، از هم جدا می شوند … از مجموع نیمه اینچ تا تمام موارد فوق العاده ذرت از 3 میکرون – معادل دود. فرآیند پالایش نیاز به انرژی کم و بدون آب شیرین دارد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *