,

قیمت پوکه معدنی در سال ۲۰۱۸

قیمت پوکه معدنی در سال 2018

اگر شما هم مانند بسیاری از افراد قصد خرید پوکه معدنی را دارید و از قیمت پوکه معدنی در سال ۲۰۱۸ اطلاعی ندارید به شما پیشنهاد می‌شود مقاله زیر را بطور کامل بخوانید.

قیمت پوکه معدنی در سال ۲۰۱۸

شاید شما هم یکی از قشرهای جامعه باشید که در انجام کار خود به پوکه معدنی نیازمند هستید. بسیاری از اقشار جامعه همچون:

 1. کشاورزان
 2. باغداران
 3. مهندسین صنایع
 4. مهندسین راه و شهرسازی
 5. داروسازان

و…

به پوکه معدنی احتیاج دارند اما از قیمت آن در سال جاری بی‌خبر هستند.

قیمت پوکه معدنی در سال ۲۰۱۸ نیز همانند سایر سال‌های گذشته وابسته به شرایطی زیر است:

 1. وزن پوکه
 2. اندازه
 3. نوع پوکه معدنی
 4. میزان تخلخل
 5. قدرت جذب آب

و…

مقایسه قیمت سال‌های اخیر پوکه معدنی با سال جاری (۲۰۱۸)

خوشبختانه کشور ما یکی از بزرگترین تولید کنندگان پوکه معدنی در جهان به شمار می‌آید. بطوری که توانسته چهارمین رتبه تولید پوکه معدنی را در سال‌های اخیر به خود اختصاص دهد. اما قیمت این محصول نسبت به سال قبل خود چقدر تفاوت داشته است؟

در طول سال‌های اخیر تا به اکنون قیمت پوکه معدنی در تمام نقاط کشور یکسان بوده و تورم نتوانسته تاثیری بر قیمت این سنگ معدنی بگذارد.

زیرا پوکه سنگی معدنی است که بطور طبیعی تشکیل می‌گردد و هیچ هزینه یا نیروی انسانی در ساخت آن لازم نیست. از این رو قیمت پوکه معدنی تا به امروز برابر با سال‌های قبلی بوده است. عوامل بسیاری وجود دارد که موجب می‌شود تغییراتی در قیمت پوکه معدنی به وجود آید که در ادامه به بررسی آنها خواهیم پرداخت.

عوامل موثر در تغییر قیمت پوکه معدنی

چند عامل مهم در نوسانات قیمت پوکه معدنی در سال ۲۰۱۸ عبارت است از:

 1. نوع پوکه معدنی
 2. رنگ پوکه معدنی
 3. نوع خرید پوکه معدنی
 4. میزان تخلخل در پوکه معدنی
 5. نوع درجه سختی
 6. موقعیت جغرافیایی
 7. وزن پوکه معدنی
 8. میزان خرید مشتری
 9. مقدار جذب آب
 10. اندازه پوکه معدنی
قیمت پوکه معدنی در سال 2018

قیمت پوکه معدنی در سال ۲۰۱۸

نوع پوکه معدنی

اگر تا حدودی با پوکه معدنی آشنایی داشته باشید می‌دانید که این سنگ معدنی انواع متفاوتی دارد که عبارتند از:

پوکه معدنی بادامیپوکه معدنی گردویی
پوکه معدنی سیاهپوکه معدنی ماسه‌ای

پوکه معدنی فندوقیپوکه معدنی نخودی
پوکه معدنی سفیدپوکه معدنی عدسی

هر کدام از این پوکه‌ها خصوصیات خاص خود را دارند و برای انجام یک کار مناسب هستند. به عنوان مثال پوکه معدنی بادامی به دلیل تولید فراوان قیمت کمتری نسبت به بقیه پوکه‌ها دارد و در شیب بندی ساختمان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

نوع خرید پوکه معدنی

نوع خرید پوکه معدنی نیز می‌تواند عامل مؤثری در تغییر قیمت این محصول به شمار آید. شما می‌توانید پوکه معدنی را به دو روش حضوری و اینترنتی خریداری نمایید. خرید اینترنتی توسط سایت‌های فروش پوکه صورت می‌گیرد و در خرید حضوری می‌توانید به مصالح فروشی‌های محلتان مراجعه کنید.

 

اندازه پوکه معدنی

تمامی پوکه‌های معدنی را می‌توانید در اندازه‌ها و سایزهای مختلف خریداری نمایید. اندازه پوکه معدنی نیز یکی از عوامل تاثیر گذار در تغییر قیمت پوکه معدنی محسوب می‌شود. به عنوان مثال هر چه اندازه پوکه معدنی که خریداری می‌کنید اندازه بزرگی داشته باشد قیمت آن کمتر می‌شود.

 

میزان تخلخل در پوکه معدنی

تخلخل را می‌توان اصلی‌ترین ماده تشکیل دهنده پوکه معدنی معرفی کرد. تخلخل ماده‌ای است درون پوکه معدنی که موجب شده این سنگ در برابر سرما و گرما عایق شود. همچنین صوت نیز قادر به عبور از پوکه معدنی باشد. هر چه میزان تخلخل در پوکه معدنی بیشتر باشد قیمت پوکه نیز افزایش می‌یابد.

 

نوع درجه سختی

پوکه‌های معدنی دارای درجات سختی متفاوتی هستند. همانطور که می‌دانید پوکه معدنی را می‌توانید به دو شکل فله‌ای و بسته بندی شده تهیه کنید. تشخیص میزان سختی پوکه فله‌ای کار مشکلی است اما در پوکه بسته بندی شده مشخصات پوکه معدنی به همراه میزان سختی آن بروی جلدش درج شده است. هر چه میزان سختی پوکه معدنی کمتر باشد مرغوبت پوکه معدنی بیشتر است.

 

موقعیت جغرافیایی

در کشور ما ایران تنها چند شهر قروه، محمود آباد و احمد آباد قادر به تولید پوکه معدنی می‌باشند. در این شهرها پوکه معدنی به فراوانی یافت می‌شود و در قبال خرید آن مجبور به پرداخت هزینه سنگینی برخلاف مردم دیگر شهرها نیستند.

 

وزن پوکه معدنی

وزن پوکه معدنی نیز می‌تواند از مهمترین عوامل تاثیر گذار بر قیمت این محصول به شمار آید. هر چه وزن پوکه معدنی کمتر باشد پوکه از کیفیت بیشتری برخوردار است و در نتیجه قیمت آن نیز افزایش می‌یابد.

 

مقدار جذب آب

در برخی از کاربردهای پوکه معدنی مقدار جذب آب یک عامل مهم و اساسی به شمار می‌آید. به عنوان مثال در کشاورزی، باغداری، احداث سد، تصفیه آب و… مقدار جذب آب از مهم‌ترین عوامل خرید محسوب می‌شود. هر چه میزان جذب آب در پوکه معدنی بیشتر باشد قیمت آن نیز افزایش می‌یابد.

 

رنگ پوکه معدنی

برخی از مصرف کنندگان پوکه معدنی بر این اعتقاد هستند که هر چه رنگ پوکه معدنی تیره‌تر باشد مرغوبیت پوکه بیشتر است. در حالی که این نظریه به هیچ‌وجه درست نیست. بطور کلی می‌توان گفت رنگ پوکه معدنی هیچ تأثیری بر کیفیت آن ندارد.

 

میزان خرید مشتری

میزان خرید مشتری نیز یک عامل تأثیرگذار در قیمت پوکه معدنی به شمار می‌آید. هر چه میزان خرید مشتری بیشتر باشد تخفیف بیشتری نیز به آن مشتری داده می‌شود.

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *