پوکه معدنی

پوکه معدنی

فروش پوکه معدنی

پوکه معدنی

خاصیت شناور شدن پوکه معدنی

 پوکه معدنی

پوکه معدنی در عایق بندی حرارتی ساختمان

نظر به تحقيقات بسياري كه در سطح دنيا در جهت عايق بندي جدارهای ساختمان صورت گرفته ﺑﻬترين گزينه انتخاب مصالح مرغوب ساختماني در جدارهاي خارجی بوده است و با توجه به استانداردهاي مختلف ساختماني بلوك هاي بتن سبك هوادار (بلوك هاي پوکه معدنی) و سيستم هاي ساندويچي پوکه معدنی , اغلب استانداردها را در خود جمع و در عين حال عايق بندي حرارتي ساختمان را عملي مي سازد.

لازم به ذكر است كه پوکه معدنی به صورت قطعات پيش ساخته و يا بتنتر در كليه جدارهای خارجی ساختمان (ديوار, سقف, كف) قابل اجرا بوده و با رعايت دانسيته و ضريب انتقال حرارتي مورد نظر ضخامت لازم پيش بيني و در هر شكل به اجرا مي رسد. در مقايسه مصالح ساخته شده با پوکه معدنی, و ديگر مصالح موجود در بازار ايران (بلوك سفالي, آجرفشاري, بلوك هاي سيپوركس و هپلكس) به اين نتيجه مي رسيم كه مرغوب ترين مصالح ساختماني با بتن سبك متخلخل بخاطر دسترسي به دانسيته و مقاومت هاي مختلف ساخته مي شود و در حال حاضر در سطح دنيا پوکه به عنوان بتن آينده جهان مطرح مي باشد.

مزایای پوکه معدنی در کف سازی ساختمان

– مقاومت فوق العاده در مقابل آتش:

مقاومت پوکه معدنی قروه در مقابل آتش فوق العاده مي باشد. به طور مثال قطعه اي از نوع پوکه معدنی با وزن فضايي ۵۰۰ الي ۶۰۰ كيلوگرم در متر مكعب كه حداقل ۸ سانتي متر ضخامت داشته باشد به راحتي تا ۱۲۷۰ درجه سانتيگراد دما را تحمل مي كند و اصولا در وزن هاي پايين غير قابل احتراق است.

– ضد یخ زدگی و فرسایش:

خصوصیات عالی در مقابل یخ زدگی و فرسایش ناشی از آن و مقاومت در برابر نفوذ رطوبت و آب : نظر به اینکه پوکه قروه در قشرهای سطحی دارای تخلخل فراوان می باشد در نتیجه شکاف های مویین و و درزهای کمتری در سطح ایجاد می شود و اگر پوشش پوکه معدنی با ضخامت کافی مورد استفاده قرار گیرد در مقابل خطر نفوذ باران و رطوبت مقاومت مطلوبی خواهد داشت.

– مقاوم در برابر نفوذ رطوبت و آب:

سبكي وزن با مقاومت مطلوب پوکه معدنی با توجه به نوع كاربرد آن به طور كلي به لحاظ اقتصادي مخارج ساختمان را به ميزان قابل ملاحظه اي كاهش مي دهد. در نتيجه استفاده از آن وزن اسكلت و سقف كاهش يافته است و باعث كاهش مخارج فونداسيون و پي ساختمان مي گردد كه با توجه به خواص فوق، با سبك تر بودن ساختمان نيروي زلزله خسارات كمتري را در صورت وقوع متوجه آن مي سازد.

– عایق بودن در مقابل گرما , سرما و صدا:

پوکه معدنی به علت پایین بودن وزن مخصوص آن یک عایق موثر در مقابل گرما , سرما و صداست. ضریب انتقال حرارتی پوکه بین ۶۵ ۰/۰ تا ۴۳۵/۰می باشد ( ضریب هدایت حرارتی یتن معمولی بین ۳/۱ تا ۷/۱ می باشد ) استفاده از پوکه معدنی بعنوان عایق باعث صرفه جویی در استفاده از وسایل گرمازا و سرمازا می گردد. پوکه معدنی عایق مناسبی جهت صدا با ضریب زیاد جذب آکوستیک به شمار می رود که در نتیجه بعنوان یک فاکتور رفاهی در جهت جلوگیری از ورود صداهای اضافی اخیرا مورد توجه طراحان قرا کرفته است.

– وزن سبك و عامل اقتصادی:

نظر به اينكه پوکه معدنی در قشرهاي سطحي داراي تخلخل فراوان مي باشد در نتيجه شكاف هاي مويين و درزهاي كمتري در سطح ايجاد مي شود و اگر پوششپوکه  با ضخامت كافي مورد استفاده قرار گيرد در مقابل نفوذ باران و رطوبت مقاومت مطلوبي خواهد داشت.

– حذف ماهيچه كشی:

ديگر نيازي به ماهيچه كشي و كروم بندي لوله ها نمي باشد.

– بهترين عايق براي تاسيسات:

به علت وجود حبابهاي ريز، اين محصول مي تواند عايق لوله هايي كه از كف رد شده اند باشد و نيازي به ماهيچه كشي و كروم بندي لوله ها ندارد و آنها را ايزوله مي نمايد.

– جلوگيري از شكستن لوله ها:

و نهایتا کاهش هزینه ها نسبت به مصالح دیگر را  دربر خواهد داشت.

 پوکه معدنی چیست؟

پوکه معدنی یا جوش آتش فشانی که در زبان انگلیسی اسکریا نامیده می شود ، از سنگهای با منشاء آتشفشانی است. وقتی که گدازه ها و مواد مذاب ( ماگما ) در اثر انفجار و منشاء گازها از دهانه کوههای آتشفشانی به خارج پرتاب و در گودیها و دره ها جاری شده و در شرایط عادی محیط ( دما ، فشار ، نیروی ثقل ) قرار می‌گیرند، گازها و بخارهای سر آن به سرعت خارج می شوند . روند سرد شدن مواد مذاب، کاهش سیالیت، اختلاف درجه انجماد مواد و ترکیبات، تفاوت وزن مخصوص، پدیده انبساط و انقباض – سریع و بطئی، چگونگی خروج حباب گازها و بخارها، قرار گرفتن مواد سبک و سرباره‌ها در قسمت فوقانی و علاوه بر عوامل یاد شده میزان و نوع گدازه در دهانه آتش فشانی باعث ایجاد عدسیهای کوچک و بزرگی از این ماده معدنی شده که بعدا در اثر عوامل مختلف تکتونیکی، فرسایش و دگرگونی اسکریا در معرض دید قرار می گیرد.
متجاوز از ۶۰ سال است که از اسکریابه عنوان ساینده استفاده می شود. از این مواد به مقدار زیاد در تهیه صابون و مواد پاک کننده استفاده می شود. از پودر بسیار دانه ریز این مواد برای صیقل و تمیز کردن سطوح فلزی و چوبی استفاده می شود. از پوکه  در تهیه بتن‌های سبک و سیمان مخصوص که به صورت مخلوطی از آهک و خاکستر آتش فشانی است و همچنین در تهیه سیمان پرتلند و پوزولان در ساختن سدها استفاده می شود. از طرف دیگر به علت وجود آواک‌های هوا در داخل دانه‌ها، این مواد برای ساختن دیوارهای عایق صدا نیز به کار می روند. ذخایرپوکه معدنیشناخته شده در ایران در ۳ منطقه اصلی  قروه کردستان دماوند، تفتان و سهند قرار دارند .
شرح کامل پوکه معدنی چیست

پوکه معدنی شیشه آتشفشانی سیلیسی هستند که رنگ تیره دارند. این مواد از انفجار گــــدازه‌هـای سیــــال و کاهش فشار در یک فعالیت آتشفشانی که سبب انبساط سریع و خروج مواد گازی در قسمت فوقانی گـــدازه شیشه‌ای بالا رونده می گردد،حاصل می شوند. گدازه ها در این حالت به مواد کف مانند محـــــتوی حــــبابهای فـــراوان و ذرات جامد کوچک تبدیل می شوند که متشکل از ذرات زاویه دار شیشه ای فراوان وبا قطـعات خرد شده پومیس در دیواره حفرات است که به عنوان سنگهای آذر آواری جمع می شونــد .
تفاوت بین پوکه معدنی با وجود اسـتفاده مشخص هر کــدام از آنها تنها بر دانه بندی اســـتوار بــوده و ذرات
بزرگتر از ۲الی۳میلیمتر (اندازه ماسه درشت یا قلوه سنگ ریــز) را تحت عــــنوان پوکه معدنی ذرات کوچـــکتر از ۲میلیمتر تا اندازه پودری، پوکه معدنی ماسه ای نامیـــده می شونـــد . عنوانپوکه پودری  در این صورت مــــترادف با خـاکستر و گردوغبار آتشفشـــــانی است.
مشخصات پوکه معدنی

پوکه معدنی به شدت متخلخل بوده و حفره‌های بی شمار آن توسط خروج گازها خصوصا” بـــخار آب حاصل می شوند که در موقع سرد شدن سریع با اجزاء نیمه جامد گدازه ها همراه است . اگرچــــه وزن مخصوص شیشه واقعی ۲٫۵ است ، اما ساخت حفره های اسکریا وزن مخصوص آن را به کمتر از ۱ کـــاهش می دهد و چون این حـــفره ها به وسیله اجزاء شیشه ای مجاور خود مسدود می باشند ، قابلیت نفوذ خیلی کـــمی داشته و قطـعات آن برای مدت های طولانی روی آب شناور می ماننـــــد .
پوکه معدنی معمولا” با هم به طور مخلوط تشکیل می شوند .پوکه در حقیقت شیـــشه جــــوش زده و کف کرده‌ای بیش نیست که محتوی ذرات متراکم و سخت شیشه، ذرات ریز بلور کوارتز، فلداسپات و کانیـــــهای تیره است. همچنین اسکریاممکن است دارای اجزاء و کانیها و سنگهایی باشد که در موقع انفجار بیرون ریـــــخته اند. پوکه معدنی در صورت تراکم توف سیلیسی می شونـــــد.

مشـــخصـــات پوکه معدنی

پوکه معدنی بسیار سبک و وزن مخصوص متوسط آن ۷۵/ . تا ۸/ . کرم بر سانتیمتر مکعب است . هرچه پومیس ، دانه درشتتری داشته باشد وزن مخصوص آن کمتر است . رنگ پومیس سفید یا خاکستری مایل به سفید یا زرد اســـیدی است. پومیس آب را جذب می نماید، اما از خود عبور نمی دهد ، به عبارت دیگر قطعات و ذرات پوکه در عین تخلخل مانند سنگ پا غیر قابل نفوذ ناپذیر می باشند. در نتیجه مدت زیادی روی آب شناور باقی می مانـند. سختی پوکه معدنی در مقیاس موس ۵/۵-۵ است و نقطه ذوب متوسط ان ۱۳۴۳ درجه سانتیگراد بوده و در هنــــــگام حرارت دادن تا ۷۶۰ درجه سانتیگراد هیچگونه تغییری در حجم ان حاصل نمی شود . در ایـــن درجه حرارت فــــــیبرهای بیرونی ان شروع به انقباض می نمایند. نقطه انهدام حرارت معمولا” در آتش سوزیـــهای بزرگ بین ۴۸۰ تا ۶۵۰ درجه سانتیـــگراد انجام می گیرد. لذا پوکه معدنی تحت هیچگونه تغییری در این آتش سوزیـــها قرار نمی گــــیرد.
سبکی وزن و ساختمانهای متخلخل پوکه معدنی، قابلیت کش سانی خم پذیری (کش پذیری) زیــادی به آن داده و حــــمل آنرا بدون ترک خوردن و یا شکستن آن امکان پذیر ساخته است و همچنین مقاومت تغییر شکل پذیری بتن حاصـــل از آن در مقابل فشار و حفظ حالت و قابلیت برگشت به وضع اول خود ۶ برابر بتن معمولی است . لذا در مقــــــابل زلزله و فشار های ناگهانی بسیار مقاومتر از بتن معمولی اســــت .
قدرت بتن پوکه معدنی  با با تراکم آن نسبت مستقیــــم و به نسبت عکس سبــــکی وزن آن تغییر می کند . مثــلا” اگر بتن پوکه معدنی با مقاومت ۱۰۰۰ پوند بر اینچ مربع خواسته شود باید وزن هر فـــوت مکعب آن ۶۶ پوند و اگر مقــــاومت ۳۵۰۰ پوند بر اینچ مربع لازم شود باید وزن هر فوت مکعب آن ۱۱۰ پوند باشد، به عبارت دیگر نسبت قدرت بــه وزن بتن در حالت اول حدود ۱۵ و برای حالت دوم برابر ۳۲ خواهد بود و درصورت مصرف اجزاء نسبت هـــای حاصل برابر مقاومت های فوق ، برابر ۷ و ۵/۲۲ خواهند بود .
پوکه معدنی خاصیت چسبندگی بسیار خوبی را با اغلب چسبها دارد و نسبت به مواد شیمیائی ، قارچها و حشرات کاملا” خنثی است. پوکه معدنی یا بتن آن را می توان کانال کشی کرده و یا آنرا برید، همچنین میخی را که در ان کوبــیده می شود به خوبی نگه می دارد و همچنین بر خلاف بتن معمولی رطوبت کمتری را در خود حفظ می کند . در مقــــابل برای تهیه بتن پوکه ای مقدار سیمان و آب مورد لزوم از بتن معمولی بیشتر و لذا تغییر حجم ان نیز کمــــی زیـادتر است و به همین نسبت نیز نیروی تراکم کمتری از بتن معمولی خواهد داشـــت .
پوکه معدنی  پوشش سقف و کف عایقترین ماده حرارتی بوده و بتن پوکه ای۶ برابر از بتن معمولی در جلوگیــــــری از عبور حرارت موثرتر اســت. درصد افت حرارتی اسکریا در دمای ۱۰۰۰ درجه سانتیـــــگراد ۲۱/۲ اســـت .
مشــــخصــــات شیـــمیـــائــــی

انواع اسکریا ترکیب شیمیائی مشابهی دارند. در ترکـــــیب شیمیائـــی پوکه معدنی املاح محلول در آب وجود نـــدارد، در نتیجه ملاط تهیه شده با بتن پس از اتمام کار به هیچ وجه تغییر شکل نمــــی دهد.
از نظر کانی شناسی پوکه شامل ۲۰ درصد کانیــــهای پلاژیوکلاز ، آنورتوز ، آپاتیــــت ، بیوتیـــت ، هپرستن کانیهای مشابه و ۸۰ درصد بقیه خمیری است که بافت شیــــــشه ای دارد .
خصوصیـــات پوکه معدنی به عنوان یک ماده سایشـــــی

پوکه معدنی با کیفیت بالا ، عاری از ذرات شنی کوارتز و سایر کانیــها و فاقد محصولات دگرسانــــی مانند بنتونیت بوده و بعد از خرد شدن ، گَرد سفید و تمیزی تولید می نماید که محتوی ذرات تیغه هـــای تیز شیشه است . به خاطر شکستگیهای کونکوئیدال ، مقدار این ذرات زیاد بوده و حتی در موقع مصرف بتن ترکیدگی و خردشدگـی بیشتری در آن صورت می گیرد . این خصوصیت توأم با سختی ۵/۵ الی ۶ ، این پودر را به ماده با ارزشـی جهت پرداخت و صیقل دادن عمومی اشیاء غیر قابل صرفنظر برای جلا و صیقل دادن فوق العاده بعضـــی از کارهـــای حساس تبدیل مـــی نمایـــــد .
خصوصـــــیــــات پوکه به عنوان مــــــــاده اولیه سیـــمان

پوکه معدنی خرد شده تقریبا” بین ۳/۱ الی ۳/۲ ماسه سنگ و قلوه سنگ خرد شده هم حجم خود وزن دارد . به همیــــــن دلیل نیز بتن تهیه شده از پوکه قروه سبکتر از بتن معمولی است . سبکی این بتن علاوه بر تسریع کار و راحتـــی عمل ، سبب صرفه جوئی زیادی در مصرف آهن مــــی شود .
پوکه  خرد شده و درجه بندی شده به عنوان یکی از اجزاء مهم یک نوع بتن سبک و قطعات بتنــی سبک مصرف می شود که ویژگیهای آن به شرح زیـــر است :
ـــ وزن بتن و بلوکهای ساخته شده از (سقفی دیواری- ملاط) پومیس حدودا” نصف بتنها و بلوکهای مشـــابه معمول است و این امر باعث صرفه جوئی قابل ملاحظه ای در مصرف آهن در ساختمان مــــی شود .
ـــ مقاومت بتن حاصله از پومیس در مقابل فشار حدودا” ۶ برابر بتنهای معمولی است .
ـــ از نظر تبادل حرارتی یک عایق خوب بوده و برای جداسازی یا ایزولاسیون دیوارها و سقفهای مکانهائی نظیـر سردخانه ها استفاده می شود . خاصیت تبادل حرارتی پومیس ۶/۱ بتن معمولی است . به عبارت دیــــگر بتن سبک بیش از ده برابر بتن معمولی عایـــق است .

ـــ در ارتباط با خواص جذب یا انعکاس یا انتقال امواج صوتی ، پومـــیس یا بتن سبک ساخته شده از آن ع عایــــق صوت بوده و بر سایر اکوستیکها نظیر چوب ، گچ ، پشم شیشه ، یونولیت و مواد دیــــگر برتری دارد .
ـــ در برابر ضربه ، ۶ برابر بتنهای معمولی مقاومت داشته و این امر به ویژه در بارگیری ، حمل و نقل و تخلیـه ، افت مصالح را به حداقل کاهش مـــــی دهد .
ـــ دیوارها و قطعات ایجاد شده از پوکه در برابر ارتعاشات شدید و نوسانات حاصله از زلزله و انفـــــجار دارای مقاومت کافی بوده و در مقایسه با مصالح و بتنهای معمولی ضریب اطمینان بیـــشتری دارد .
ـــ پوکه معدنی دارای تخلخل زیادی است ، اما فاقد نفوذ پذیـــری است و رطوبت از آن عبور نمـــی کند و ضمـــنا” بتن حاصله نیز این خاصیت را داراست . در تیجه دیوارها و ساختمانها و منابع بتنـی مذکور علاوه بر آنکه رطوبت را عبور نمی دهند ، از نشت مایعات و آب جلوگیری مـــــی نمایـــــند .
ــ ملاط حاصل از ذرات پوکه معدنی با سیمان ، پوکه معدنی با آهک به علت وزن کم و تخلخل فراوان قدرت چسبندگــــی بیشتری از ملاط های مشابــه دارد .
ـــ با توجه به منشاء پوکه و ساختمان ذرات ریز و بلورهای موجود در آن ونحوه و شرایط جدا شدن آن از گـدازه های آتشفشانی با درجه حرارت مربوطه ویژگیهای خاصی از قبیل مقاومت در دمای بالا (۱۳۴۲ درجه سانتیگراد)
و در نتیجه آتش سوزی و یا مقاومت در مقابل انجماد به این ماده معدنی مــــــی دهد .
ـــ درترکیب شیمیائی پوکه قروه املاح محلول در آب وجود ندارد ــ بنابراین ملاط حاصل با بتن پس از اتمام کار تغییر شکل و رنگ نمی دهد .
ـــ موزائیکهای ساخته شده از پوکه به مقدار قابل ملاحظه ای از فشار بر ساختمان مــــی کاهند و ایــن امر باعث صرفه جوئی در مصرف آهن در ساختمان می شود . تسریع کار و راحتی عمل نیز سبب صرفه جوئـــــی در وقت می شود .
ـــ مخلوط اسکریا  با سیمان را می توان با رنگهای مختلف به صورت اسپری روی روی نمای ساختـــمان پاشیـــد .
نحـــــوه پیــــــدایـــــش و تشـکیــــل (منشاء وژنز)

پوکه معدنی

از ماگمای اسیدی که حاصل فعالیت آتشفشان انفجــاری است ، تشکیــــــل می شود . مواد مذاب انفجاری به هوا پرتاب شده پس از بازگشت به زمین مسافت قابل توجهی را پیموده و سپس تجمع حاصل مـی کنند . مواد پرتابی دارای دانه بندیهای مختلف از قطعات بزرگ تا ذرات گرد ریزمــی باشند . نیروی جاذبه و عمل باد بر حسب دانه بندی این مواد را تفکیک می نمایند . مواد درشت در حوالی محل خروجــی و مواد ریزتر دهها و صدها کیلومتر دورتر حمل و رسوب شده که بعدا” تحت تخریب قرار گرفته و دوباره پخشـی و رسوب می شوند . پوکه معدنی که در محل تجمع ابتدائی خود
می مانند پومیهای اولیه و بخشهایی که حـــمل و مجددا” رسوب گشته اند، ثانویه می با شند.
پوکه های اولیــــــــه

پوکه معدنی اولیه ممکن است حاصل نشست مواد پخش شـده در هـوا یا به حالت جـریان مـواد
اسیـدی حاصل شده باشند و هر دو حالت آن نیز در یک جا مشاهده شود که علامت فازهای مختلف فعالیت آتشفشانی است . پومیــسهای اولیه ممکن است بسیار متخلخل و محتوی بلورهای کامل ، یا اجزاء بلوری فلدسپات ، کوارتز و کانیـــــهای تیـره باشند . پومیسهای اولیه به صورت زیر تقسیم بندی می شوند :
ـــ کانسارهای زیر سطح هوازده
ـــ کانسارهای زیر آب
ـــ کانسارهای حاصل از حرکت گدازه های گازدار که تبدیل به قطعات پومیـس با ابعاد مختلف که در یـک زمیـــنه پومیسیتی قرار میگیرنــــــــد .
پوکه معدنی ثــــانویــه

این مواد معمولا” توسط آبها شسته شده و در مسیر جویبارها و دامنه های رسوبی و دریاچه هـــا و غیره انبـــــاشته می شوند . این نوع پومیس بر خلاف پومیسهای اولیه دارای چیـــــنه بندی بوده و معمولا” مخلوط یا به طـــور یک در میان با لایه های غیر آتشفشانی دیده می شوند . پومیسهای ثانویه نیز قسمت عمده ای از پومیـــسهای در در حال استخراج را تشکیل می دهنـــــــــد .
تمام شیشه های بی شکل ، نیمه پایدار هستند و شیشه های طبیعی به تدریج در طی زمانهای حتی کوتــــــاه زمیــــن شناسی توسط دگرسانی از حالت شیشه های به موادرسی ، مثل بنتونیت تبدیل می شوند . به همــین دلیل در مناطـق آتشفشانی عهد حاضر نقشه های تجاری مهم پومیس وجود دارد . سن زمین این نقشه ها از ترسیر تا عــــهد حــاظر است . آتشفشانهای فعال که در این محدوده زمانی رخ داده اند یکی در کمربندی که امروزه در حاشیه اقیانوس آرام قرار داشته و دیگری در کمربندی که روند عمومی آن از دریای مدیترانه تا کوههای هیمالیـــا و شرق هندوستــــان ادامه داشته و یافت می شوند در همین منطقه کمربند اول را قطع می کنــــــــــــد .
روشهـــــای متـــداول اکتــــــشاف پوکه معدنی

در اکتشاف منابع پومیس استفاده از نقشه ها و کارشناسان زمین شناسی مجرب به منظور انتخــــــاب ذخایر مناسب در شعاع اقتصادی مراکز مصرف قبل از همه مورد توجه قرار می گیرد . در این مرحله انتخاب معدن با رعایــت اصول و دانش زمین شناسی که نزد کارشناسان موجود است ، انجام مـــی شود و تشخیــــص نوع سنگ و میــزان ذخیره با آنها است . شعاع اقتصادی کار معمولا” حدود ۱۰۰ کیلومتر در نظر گرفته می شود . در ایــــن مرحلـه همچنیــن عملیات نمونه برداری از معدن با رعایت اصول علمی و تجربی از سطح و عمق انجام شده و در ظرفهای جداگانه قرار داده می شود .
بر روی نمونه ها پس از آماده سازی ، آزمایش های مختلفی انجام مـــی پذیرد . این بررسی ها شامل موارد زیــــر است :
وتعیین مقدار سیلیس غیر بلوری با استفاده از روشهای شیمیائی ، کریستالوگرافی ” به طور
Si O2ـــ تعیین درصد همزمان ” .
SiO2 – Al2O3 – Fe2O3 – CaO – MgO – K2O – Na2O – Lossـــ اندازه گیری مقادیر درصد ـــ بررسیهای فیزیکی ــ مکانیکی و تعیین اندازه های مقاومت فشاری ــ کششی ــ خمشی .
ـــ مشخص کردن چگونگی وضعیت تخلـــخل .
ـــ آزمایشهای مختلف بر روی بتنها و بلوکهای ساخته شده از پومیس شامل تعیین مقاومت در مقابل حمله سولفاتــها و اندازه گیری نفوذناپذیری و عایق بــــودن .
روشــهــای متـــداول استــــخراج پوکه معدنی

اکثر ذخــایر پوکه قروه  از طریق روباز پله ای استـــخراج میــشوند . برداشت دوباره بـوسیله تجهــیـــزات
استاندارد انجام می پذیرد و معمولا” محل معدنکاری جایی انتخاب می شود که کمترین برداشت دوباره را داشتـــــه باشد . در برداشتن باطله قسمت بالای آن ، برای جلوگیری از مخلوط شدن با پومیــس و آلودگــی آن ، حداکثر دقت باید اعمال شود . معمولا” چون پوکه معدنی خیلی متراکم نیستند انفجار به ندرت لازم می شود . به دلــیــــل متراکم نبودن این نهشته ها تجهیزات معدنکاری از قبیل بولدوزر اسکریــــــپر ، دراگ لایــــن و شاولهــــــای قوی می تواند به کار برده شـــــود .
در یک معــدن پوکه در شهرستان قروه این ماده به مقدار زیاد استخراج شده و اغلب ابتدا مــــــواد خارجی آن توسط سرندهایـی با دانه های ۵/۱ اینچی حذف می شوند . سپس سنگ شکنهای بعدی ، پومیـــــس را به قطــعات به اندازه بین ۸/۱ الی ۲/۳ اینچ
(۳/۰ الی ۱۹ میلیمتر ) که بیشتربرای کار مناسبند ، تــبدیل می کـــــننــد .
اندازه های دیگر بسته به سفارش مصرف کنندگان در محل قابل تهیه است از حجم ذرات کوچکتر از۳/۰ میلیـــمتر
در این پوکه حدود ۳۵ درصد آن کوارتز و ارتوکلاز اسـت که به عنوان محصـــول فرعی این پوکه معدنی جدا و بـــه عنوان ماسه و موارد دیگر مصرف مــــــی شـــود تولید . استخراج و فراوری پوکه معدنی قروه جهت استفاده تولید قطعات سبک . بتن سبک .کفسازی و شیب بندی ساختمان . دانه های پرکننده دیواره سدها و تونلهای مترو .پی ساختمانهای مرتفع . دفع رطوبت . عایق صوت . سرما . گرما
سنگ پا . قیمت سنگ پا . قیمت پوکه معدنی . پوکه معدنی . قیمت پوکه معدنی قروه . پوکه قروه . پوکه معدنی . پوکه ساخت بلوک . پوکه کفسازی . پوکه شیب بندی . پوکه آبشار .پوکه آبنما .سنگ پوکه ای . قیمت پوکه کفسازی . معدن پوکه قروه . معادن پوکه قروه .سنگ پای درمانی . پوکه معدنی . پوکه معدنی قروه . پوکه قروه . پوکه معدنی .پوکه صنعتی . بلوک لیکا . پوکه معدنی صنعتی . بلوک لیکا . پوکه سفید پوکه معدنی تبریز . پوکه معدنی . پوکه معدنی تبریز . پوکه سفید . پوکه بسته بندی . پوکه معدنی پاکتی . قیمت سنگدانه . قیمت اسکریا . قیمت پوکه معدنی . پوکه قروه . سنگ آبشار مصنوعی . سنگ پا . پوکه جهت ساخت بلوک . بلوک پوکه ای . بلوک لیکا . پوکه صنعتی . پوکه تبریز . قیمت تمام شده بلوک پوکه ای بلوک لیکا . پوکه برای بلوک . بلوک پوکه ای . پوکه برای بلوک . پوکه برای ساخت بلوک . بسته بندی پوکه معدنی در قالب کیسه های ۲۵ الی ۴۰ کیلویی . فروش پاکتی . کیسه های جامپو ۷۰۰ کیلویی . بسته بندی پوکه معدنی قروه پوکه فندوقی . بادامی . عدسی . نخودی
برچسب‌ها
پوکه معدنی قروه (۱۷)
پوکه معدنی (۱۲)
معدن پوکه قروه (۷)
پوکه کفسازی (۴)
پوکه معدنی پوکه معدنی قروه پوکه قروه (۴)
پوکه معدنی پوکه قروه سنگ پا (۳)
پوکه معدنی قروه پوکه معدنی پوکه ساختمانی کاربرد پو (۳)
پوکه معدنی چیست سنگ آبنما آبشارسنگی پوکه معدنی قزو (۳)
پوکه (۳)
پوکه قروه (۲)
شیب بندی (۲)
انواع پوکه معدنی قیمت (۲)
پوکه ساخت بلوک (۲)
فروش پوکه معدنی قروه (۲)
پوکه معدنی برای بلوک پوکه بلوک لیکا پوکه صنعتی پوک (۲)
سنگ پا (۲)
پوکه ساختمانی (۲)
پوکه معدنی قیمت پوکه معدنی پوکه معدنی قیمت پوکه مع (۲)
پوکه معدنی پوکه معدنی کفسازی پوکه ساختمانی (۱)
پوکه معدنی شیب بندی پوکه معدنی چیست چه کاربردی دا (۱)
سنگ پوکه ای آتش فشان پوکه معدنی برای بلوک بلوک لیک (۱)
پوکه معدنی پوکه ساختمانی پوکه بلوک پوکه معدنی برای (۱)
پوکه معدنی چیست قیمت پوکه معدنی قیمت تمام شده پوکه (۱)
قیمت پوکه معدنی قیمت بلوک پوکه ای بلوک لیکا پوکه ت (۱)
پوکه معدنی چه کاربردی دارد پوکه ساختمانی پوکه بادا (۱)
نخودی (۱)
انواع پوکه معدنی (۱)
پوکه معدنی پوکه بادامی پوکه معدنی پوکه معدنی پوکه (۱)
پوکه بادامی پوکه معدنی قروه پوکه بادامی (۱)
بادامی پوکه معدنی فندوقی نخودی بادامی (۱)
پوکه معدنی قروه بادامی نخودی فندوقی (۱)
پوکه معدنی پوکه معدنی پوکه معدنی قروه (۱)
پوکه معدنی پوکه کفسازی (۱)
پوکه برای بلوک عدسی (۱)
پوکه معدنی پوکه (۱)
پوکه معدنی پوکه معدنی پوکه معدنی پوکه معدنی پوکه پ (۱)
پوکه معدنی چیست پوکه معدنی قروه پوکه درشت دانه باد (۱)
پوکه معدنی قروه پوکه معدنی پوکه عدسی پوکه برای بلو (۱)
پوکه قروه پوکه معدنی پوکه معدنی بادامی پوکه معدنی (۱)
پوکه معدنی پوکه معدنی چیست (۱)
پوکه معدنی قروه پوکه معدنی پوکه معدنی پوکه معدنی ق (۱)
قیمت پوکه معدنی انواع پوکه معدنی قروه قیمت پوکه مع (۱)
پوکه معدنی بسته بندی پوکه معدنی پوکه معدنی قروه (۱)
پوکه ساختمانی پوکه معدن (۱)
ساخت ابشار مصنوعی (۱)
معدن سنگ پوکه (۱)
انواع پوکه معدنی قروه (۱)
عدسی بلوک (۱)
قیمت پوکه فندوقی کفسازی (۱)
قیمت پوکه شیب بندی (۱)
قیمت تمام شده بلوک پوکه ای (۱)
پوکه قروه جهت ساخت بلوک (۱)
پوکه ماسه ای بلوک (۱)
قیمت پوکه کفساری (۱)
پوکه صنعتی پوکه لیکا پوکه صنعتی معدنی (۱)
پوکه معدنی تبریز پوکه سفید بستان اباد (۱)
پوکه معدنی پوکه پوکه معدنی قروه چه کاربردی دارد پو (۱)
پوکه معدنی پوکه معدنی پوکه معدنی قروه پوکه ساختمان (۱)
پوکه صنعتی معدنی پوکه لیکا پوکه معدنی تبریز بلوک پ (۱)
پوکه معدنی تبربز (۱)

You may also like...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *